torek, 28. april 2015

Kako uporabljati Facebook v poslovne namene?

Z razvojem svetovnega spleta so se pričela razvijati tudi razna socialna omrežja, kjer pa zagotovo nobeno ni bilo tako uspešno kot socialno omrežje Facebook. Gre za sodoben način komuniciranja med ljudmi, poleg vsega pa ogromno pripomore k samemu marketingu podjetja. Facebook se lahko uporablja tudi v poslovne namene. Lahko bi rekli, da je Facebook dandanes ključnega pomena za vsa podjetja, ki se želijo približati ljudem in razširiti zavest o blagovni znamki ter podjetju.

Socialno omrežje Facebook


Torej - uporabljati Facebook v poslovne namene? Seveda!

S Facebookom pokažete, da vam je mar


Marsikdo meni, da Facebook ni za resna podjetja. Strokovnjaki za marketing poudarjajo, da se moramo znebiti tega mišljenja, saj je Facebook primeren za vsa podjetja, ki želijo uspeti na trgu. Zakaj?


Uspeh na trgu

Facebook namreč uporabljamo za širjenje ozaveščenosti o produktih, prodajo produktov, večanje konverzije na strani, za direktno komunikacijo s strankami, za sporočanje novosti, novic in raznih drugih aktivnosti. Kar ni konca, kajne? Idej za tržno komuniciranje preko Facebooka je res izjemno veliko. Ne le, da gre za sistem nekako 'podzavestnega' ozaveščanja ljudi o vaših produktih in podjetju, marveč je Facebook eden izmed redkih svetovnih portalov, ki nudi nevsiljivo oglaševanje. Kar pa je najboljše - Facebook lahko uporabljajo prav vsi. Ne glede na to, ali se želi oglaševati posameznik ali podjetje, možnosti so vedno enake.

Kako torej lahko Facebook uporabite v poslovne namene?


Komunikacija
Preprosto tako, da ustvarite seznam vaših produktov, obiskovalcem vašega profila ponudite osnovne podatke, jih morebiti napotite na drugo spletno stran in marsikatere druge aktivnosti. Poleg vsega lahko uspešno preko aplikacij zbirate kontakte z nagradnimi igrami, kvizi,... Možnosti so resnično neomejene. Upoštevati morate le pravila, ki jih predpisuje Facebook. Vaš posel lahko z njegovo pomočjo zraste izven konkurence.

Nikar ne podcenjujte socialnih omrežij, ki imajo nenazadnje dandanes veliko vlogo v življenju mnogih posameznikov. Izkoristite ta potencial in ga nikar ne zanemarite!

sreda, 15. april 2015

Vrhnja domena .eu

Če veliko surfate po internetu, ste zagotovo že opazili domene s končnico .eu. Gre za vrhnjo domeno, ki predstavlja Evropsko unijo, zato je odlična izbira za vse, ki s svojim projektom ali poslom želijo prodreti na evropski trg. Domena .eu je torej primerna za večjezično različico spletne strani, najbolje za krovno spletno stran. Več o tem bomo razložili v nadaljevanju prispevka, najprej pa si poglejmo nekaj zanimivosti .eu domene ter pravila oziroma omejitve za registracijo.

Evropska unija
Evropska unija

Vrhnja domena .eu se je pojavila decembra 2005, z njo pa upravlja evropsko združenje EURid. Najprej je bila na voljo za registracijo samo nekaterim javnim organom, v aprilu 2006 pa je postala dostopna vsem prebivalcem Evropske unije. Tako jo od takrat dalje lahko registrira vsak, ki ima državljanstvo ene izmed držav članic EU. Naj kot zanimivost navedemo, da je bilo od pojava vrhnje domene .eu in do datuma, ko so jo lahko registrirali vsi prebivalci EU, registriranih preko 300.000 domen, daleč največ povpraševanja pa je imela domena sex.eu.

Vrhnja domena .eu je lahko sestavljena iz črk od a do z (brez šumnikov), ter iz števk od 0 do 9, prav tako pa je v imenu .eu domene lahko črtica oziroma minus. Domensko ime se ne more pričeti ali končati s črtico, prav tako pa črtici ne moreta biti skupaj na 3. in 4. mestu. Dolžina imena domene lahko znaša najmanj od 2 do 64 znakov.

Vrhnja domena .eu
Vrhnja domena .eu

Domenka končnica .eu je v primerjavi z večino drugih domenskih končnic zelo poceni, saj jo pri nekaterih ponudnikih lahko registrirate že za manj kot 6 € na leto. Najcenejšo ponudbo smo zasledili pri domačem ponudniku NEOSERV.si, pri katerem boste za registracijo .eu domene morali odšteti le 5,49 €.

V prvem odstavku smo omenili, da je raba .eu domene izjemno uporaba, najbolje pa je, da jo za potrebe nastopa na evropskih trgih uporabimo kot krovno domeno. To pomeni, da je poleg nje zelo pametno registrirati tudi vrhnje domene posameznih držav znotraj EU, npr. končnico .de za Nemčijo, .it za Italijo, .hr za Hrvaško in tako dalje. Zakaj? Ker je z vidika spletne optimizacije tako daleč najbolje, saj boste mnogo lažje prodrli na tuje trge z nacionalnimi domenami posameznih držav članic EU.